Музика
Регіони
Дітям
Ефір
Спорт
Мамам
Пізнання
Розваги
Інфо
Як створюються прикраси зі срібла та скільки коштує робота ювелірного майстра?
Бізнес-план. Осетрова ферма
Як двоє підприємців під Києвом виготовляюь справжню чорну ікру? І що найдорожче в утриманні осетрових - у новому Бізнес-плані.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Центр прийняття рішень 4. В кожну хату - по стволу. Як озброїти всіх українців
Дивіться про події того часу у фільмі Наталі Гуменюк та Нікіти Мікєнзіна "Крим, я люблю тебе.
Крим. Зневоднення. Вода і Крим: правда, яку ховає Росія
Автори фільму запрошують всіх подивитися фільм, аби розвінчати всі міфи про "проблему води" для місцевого населення кримського півострова.
Спецрепортаж. Якщо Росія піде в атаку. Що Україна може протиставити Росії
Завжди актуальний спецрепортаж.
Чия земля. Українську землю скуплять іноземці?
Закон про ринок землі супроводжується багатьма страхами. Один із них пов'язаний з іноземцями. Вони нібито скуплять усю землю і вивезуть за кордон. Чи це можливо і що про це думають українці - дивіться у випуску.
Бізнес-план. Як працює квест-кімната
Як написати успішний сценарій для квесту? Скільки потрібно вкласти в бізнес, який продає емоції? Та чому на цьому ринку немає класичної конкуренції?
Бізнес-план. Хто в Україні виготовляє гітари?
Скільки коштує зробити гітару? Хто займається виробництвом музичних інструментів в Україні і чи прибуткова це справа?
Д/ф "Миротворці. В горах Сванетії"
Це перша документальна стрічка з циклу фільмів про українських миротворців.
Слідами революції. 20 лютого. Злам
Цей епізод розбирає події, які стали найкривавішими в історії українських протестів.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Д/ф "Миротворці. В горах Сванетії"
Це перша документальна стрічка з циклу фільмів про українських миротворців. Грузинсько-абхазька війна 1993 року. Обстріл міста Сухумі, введення ворожих сил на територію країни, тисячі загиблих та біженців. Єдина країна, яка за лічені дні підготувалася до миротворчої місії, була Україна. 15 вертольотів Мі-8 за добу добралися до Грузії. І те, що вони побачили там, неможливо описати словами.
Д/ф "Брати по зброї"
Короткі історії з Україно-російської війни зібрані трьома волонтерами, які понад п'ять років їздять по всій лінії фронту з гуманітарними вантажами. Життя українських бійців "на нулі", розмови з мешканцями "сірої зони", військові сутички, жарти, похорони, дорожні пригоди та обстріли - це все складається в єдину мандрівку до іншого світу, світу війни.
Віра, Надія, Л... Фільм Коляна Пастико
Надя закохалася вперше в шість років: у подругу старшого брата. Її сестра Віра пережила таке вперше в 15. Коли сестри відкрились одна одній, Віра засмутилася, а Надя зраділа: вони - лесбійки. Ще й близнючки: Віра старша за Надю всього на 20 хвилин. Сьогодні сестри Чернигіни - відомі ЛГБТ-активістки. У новому фільмі Коляна Пастико вони готують перший харківський прайд, а потім ледве евакуйовуються з нього. Віра та Надя відверто розповідають про партнерок, про перший камінг-аут і реакцію батьків, про роботу в ІТ та рідного брата-гомофоба з Росії. Реальна історія, в яку спершу неможливо повірити.
Чия земля. Що дасть земельна реформа? Підсумки
Вперше за часи незалежності українці можуть продавати та купувати сільськогосподарську землю. Досі люди не мали змоги вільно розпоряджатися своїми паями. Максимум передавати в довгострокову оренду, часто на десятки років. Із сумнівною вигодою для себе. У нашому проекті ми показували різні думки щодо земельної реформи. Сьогодні підсумуємо те, в чому розібралися.
Бізнес-план. Кафе на деревах "Шпаківня"
"Шпаківня" - це концептуальне кафе на деревах, на Трухановому острові. Це територія, вільна від алкоголю та тютюну. Як молодому подружжю вдалося його відкрити та розвивати - дивіться у програмі "Бізнес-план".
Бізнес-план. Як працює веломайстерня-кафе Lifecycle
Київ велосипедний - таке майбутнє для рідного міста бачать і наближають власники кафе-веломайстерні-веломагазину lifecycle. Подружжя Хворостенко відкрило заклад, де раді всім, хто крутить педалі. Як просувати бізнес пов'язаний із велосипедами у тотально автомобільному місті розповідаємо у Бізнес-плані.
Чия земля. Яка буде ціна землі за гектар? Названо ціну для продажу після відкриття ринку землі
"Землю розпродують", "паї скуплять олігархи та іноземці", "селяни залишаться без землі", - усе це неодноразово можна було почути з екранів телевізорів. Що ж таке земельна реформа, чому земля для українців настільки важлива і як діятиме ринок землі, - про все це дивіться у першій серії документального циклу "Чия земля". Напередодні впровадження ринку землі журналісти hromadske показують думку простих людей та розбираються у питаннях земельної реформи.
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Спадкоємець. Фільм-розслідування
3 листопада 1996 року в Донецьку вбили "найбагатшу людину України" - Євгена Щербаня. На момент вбивства його статки оцінювали приблизно в 500 млн доларів. Компанії Щербаня займалися виробництвом та продажем металу, постачанням газу, нафтопродуктів, будівництвом та фінансовими операціями. Старший син убитого підприємця Євген Щербань-молодший з 2013 року проводить власне розслідування та намагається дізнатися, куди зник спадок батька.
Д/ф "Док на прийомі"
Докуметальний фільм про дитячого реаніматолога Дениса Суркова "Док на прийомі".
Зона відчуження Донбас. Фільм-дослідження про загрозу екологічної катастрофи
Підтоплення шахт загрожує Донецьку і сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок азотом і важкими мінералами, зараженням питної води, а отже й захворюваннями - це може статися за 15, 10, а можливо й 5 років. Під загрозою насамперед промислові центри. Екологічними біженцями можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей. Донбас - найбільший індустріальний регіон світу, де триває війна. Досі вдавалося уникнути значних надзвичайних ситуацій - на щастя, обстріли не зачіпили хімпідприємства. Однак руйнівні процеси, що їх спричинило масове закриття і затоплення шахт, уже четвертий рік тривають під землею. Востаннє таке траплялося під час Другої світової. Навіть на вже закритих копальнях повинен працювати водовідлив, але в умовах конфлікту витрачати гроші на це видається невигідним. Часом бракує доступу - дві третини українських вугільних підприємств розташовані на тимчасово окупованій території.
Зуб, сто тисяч і перехідне правосуддя. Історія політв'язня Літвінова
Якось журналістка Громадського Настя Станко випадково дізналась, що український політв'язень Сергій Літвінов, якого в Росії засудили до 8,6 років ув'язнення за сфабрикованими звинуваченнями, п'ятий місяць сидить в українській тюрмі. За тією самою статтею, за якою його засудили в Росії. Це здалось журналістці абсурдним, і вона навіть спочатку не могла повірити, що це правда. Тому з'їздила в харківську колонію і справді знайшла там засудженого Літвінова. Він розповів деталі та пояснив, що не розуміє, що робить в українській тюрмі. Але абсурдною ситуація виглядала і далі - коли інтерв'ю з Літвіновим вийшло, український Мін'юст і деякі правозахисники звинуватили журналістку, що вона оприлюднила місцезнаходження політв'язня. Як так сталось, що Літвінов відсидів як в Росії так і в Україні, таки вийшов на волю, та до чого тут історія про хворий зуб, сто тисяч і перехідне правосуддя? Чому все це нагадує сюжет українського вестерну або детективу? Та чому нас зрештою вчить ця історія? Проста відповідь: вона нас вчить тому, що життя бентежне, справедливість відносна, а любов не вічна. Детальну відповідь - дивіться в матеріалі. Фільм вироблено в рамках проекту про перехідне правосуддя спільно з Балканською мережею журналістських розслідувань BIRN.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Чия земля. Земельна реформа. Що це і для кого
"Землю розпродують", "паї скуплять олігархи та іноземці", "селяни залишаться без землі", - усе це неодноразово можна було почути з екранів телевізорів. Що ж таке земельна реформа, чому земля для українців настільки важлива і як діятиме ринок землі, - про все це дивіться у першій серії документального циклу "Чия земля". Напередодні впровадження ринку землі журналісти hromadske показують думку простих людей та розбираються у питаннях земельної реформи.
Бізнес-план. Як відкрити міні-пекарню
Чи можна заробити на виробництві та продажу хліба в Україні? Як відкрити свою пекарню, скільки це коштує і на який прибуток розраховувати? Розповідають засновники пекарні Chef Bakery.
Бізнес-план. Мода на етноодяг
Який етнічний одяг ніколи не вийде з моди? Що робити виробникам вбрання з українськими мотивами, якщо на них впаде попит? І як відновлюючи раритетні сорочки, побудувати успішну справу? Про все це в історіях підприємців у проекті "Бізнес-план".
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Крим, я люблю тебе. Життя після 16 березня 2014
16 березня 2014 в Криму був проведений так званий "референдум", в результаті якого Росія анексувала півострів. За даними російського керівництва, начебто, "за" приєднання Криму до РФ проголосували 96,7 % мешканців. Громадське вирішило згадати, як це відбувалось. Дивіться про події того часу у фільмі Наталі Гуменюк та Нікіти Мікєнзіна "Крим, я люблю тебе. Життя після 16 березня 2014".
Спецрепортаж. Гра у флот. Чи поверне Україна своє море до 2035 року?
Сьогодні український флот складається всього лише з 18 кораблів, 14 з яких є катерами. Президент Зеленський запевняє, що до 2035-го Україна отримає повноцінний флот. Та наскільки це реально, з огляду на стан українського суднобудування? Дивіться у репортажі Івана Бухтіяров і Михайла Мєщерінова.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Слідами революції. 20 лютого. Злам
Цей епізод розбирає події, які стали найкривавішими в історії українських протестів. Як і чому після виснажливого протистояння та спроби штурму Майдану силовики розпочали відступ із площі? Хто і чому стріляв як із боку міліції, так і з боку протестувальників? Свідчення учасників та очевидців подій, які досі не озвучувалися, відкривають новий погляд на день, що став переломним в історії Революції гідності.
Чия земля. Яка буде ціна землі за гектар? Названо ціну для продажу після відкриття ринку землі
"Землю розпродують", "паї скуплять олігархи та іноземці", "селяни залишаться без землі", - усе це неодноразово можна було почути з екранів телевізорів. Що ж таке земельна реформа, чому земля для українців настільки важлива і як діятиме ринок землі, - про все це дивіться у першій серії документального циклу "Чия земля". Напередодні впровадження ринку землі журналісти hromadske показують думку простих людей та розбираються у питаннях земельної реформи.
Бізнес-план. Шити міські рюкзаки
Як засновник бренду GUD Ігор Гудзь вирішив виготовляти рюкзаки і підкорювати з ними не лише український, а й американський ринок - у новому випуску Бізнес-плану.
Бізнес-план. Карпатський іван-чай
Хто і як в Україні виготовляє травяні чаї? Як невеликому виробникові потрапити на полиці магазинів? Дивіться у новому Бізнес-плані.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Рада нацбезпеки. А10, F15, F16 - які літаки отримає Україна
Підтоплення шахт загрожує Донецьку і сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок азотом і важкими мінералами, зараженням питної води, а отже й захворюваннями - це може статися за 15, 10, а можливо й 5 років. Під загрозою насамперед промислові центри. Екологічними біженцями можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей. Донбас - найбільший індустріальний регіон світу, де триває війна. Досі вдавалося уникнути значних надзвичайних ситуацій - на щастя, обстріли не зачіпили хімпідприємства. Однак руйнівні процеси, що їх спричинило масове закриття і затоплення шахт, уже четвертий рік тривають під землею. Востаннє таке траплялося під час Другої світової. Навіть на вже закритих копальнях повинен працювати водовідлив, але в умовах конфлікту витрачати гроші на це видається невигідним. Часом бракує доступу - дві третини українських вугільних підприємств розташовані на тимчасово окупованій території.
Керченські бранці. Історія полонених українських моряків
25 листопада 2018 року біля Керченської протоки у Чорному морі російські військові відкрили вогонь по українських катерах та захопили 24-х членів екіпажу. 9 місяців українців утримували у російських тюрмах, не визнаючи військовополоненими, попри зобов'язання міжнародного трибуналу з морського права негайно відпустити військових. Ми поспілкувалися з рідними моряків, були у російських судах, говорили з адвокатами, військовими, самими військовополоненими та створили реконструкцію подій у протоці. Фільм вироблено в рамках проекту про перехідне правосуддя спільно з Балканською мережею журналістських розслідувань BIRN.
Д/ф "Миротворці. В горах Сванетії"
Це перша документальна стрічка з циклу фільмів про українських миротворців. Грузинсько-абхазька війна 1993 року. Обстріл міста Сухумі, введення ворожих сил на територію країни, тисячі загиблих та біженців. Єдина країна, яка за лічені дні підготувалася до миротворчої місії, була Україна. 15 вертольотів Мі-8 за добу добралися до Грузії. І те, що вони побачили там, неможливо описати словами.
Чия земля. Українську землю скуплять іноземці?
Закон про ринок землі супроводжується багатьма страхами. Один із них пов'язаний з іноземцями. Вони нібито скуплять усю землю і вивезуть за кордон. Чи це можливо і що про це думають українці - дивіться у випуску.
Бізнес-план. Салони краси проти барбершопів
Чи потрібна перукарням спеціалізація? Що прибутковіше - чоловічий барбершоп, жіночий салон краси чи перукарня для всіх? З'ясовуємо у Бізнес-плані.
Бізнес-план. Виїзне обслуговування
Як відкрити кейтерингову компанію, не маючи стартового капіталу? І чи варто починати бізнес під час кризи? Про все це у випуску програми Бізнес-план.
Канонічні. Фільм про шлях до церковної незалежності України
"Канонічні" - фільм журналістів Сакена Аймурзаєва та Олександра Попенка про отримання Україною церковної незалежності. Рік ми слідкували за отриманням томосу та створенням Православної церкви України. І нарешті, представляємо стрічку, яка дає розуміння про кожен крок до автокефалії.
Зуб, сто тисяч і перехідне правосуддя. Історія політв'язня Літвінова
Якось журналістка Громадського Настя Станко випадково дізналась, що український політв'язень Сергій Літвінов, якого в Росії засудили до 8,6 років ув'язнення за сфабрикованими звинуваченнями, п'ятий місяць сидить в українській тюрмі. За тією самою статтею, за якою його засудили в Росії. Це здалось журналістці абсурдним, і вона навіть спочатку не могла повірити, що це правда. Тому з'їздила в харківську колонію і справді знайшла там засудженого Літвінова. Він розповів деталі та пояснив, що не розуміє, що робить в українській тюрмі. Але абсурдною ситуація виглядала і далі - коли інтерв'ю з Літвіновим вийшло, український Мін'юст і деякі правозахисники звинуватили журналістку, що вона оприлюднила місцезнаходження політв'язня. Як так сталось, що Літвінов відсидів як в Росії так і в Україні, таки вийшов на волю, та до чого тут історія про хворий зуб, сто тисяч і перехідне правосуддя? Чому все це нагадує сюжет українського вестерну або детективу? Та чому нас зрештою вчить ця історія? Проста відповідь: вона нас вчить тому, що життя бентежне, справедливість відносна, а любов не вічна. Детальну відповідь - дивіться в матеріалі. Фільм вироблено в рамках проекту про перехідне правосуддя спільно з Балканською мережею журналістських розслідувань BIRN.
Крим, я люблю тебе. Життя після 16 березня 2014
16 березня 2014 в Криму був проведений так званий "референдум", в результаті якого Росія анексувала півострів. За даними російського керівництва, начебто, "за" приєднання Криму до РФ проголосували 96,7 % мешканців. Громадське вирішило згадати, як це відбувалось. Дивіться про події того часу у фільмі Наталі Гуменюк та Нікіти Мікєнзіна "Крим, я люблю тебе. Життя після 16 березня 2014".
Крим. Зневоднення. Вода і Крим: правда, яку ховає Росія
Кримськотатарський Ресурсний Центр та Благодійний фонд "Мир і Ко" представляють ексклюзивний документальний фільм "Крим. Зневоднення". Картина підіймає одну з найактуальніших тем сучасності: дефіцит води на півострові, і висвітлює нераціональний підхід російської влади до використання водних ресурсів. Чи потрібна кримчанам вода з Дніпра? Чи дійсно окупанти намагаються вирішити це питання? І кому насправді не вистачає води? Автори фільму запрошують всіх подивитися фільм, аби розвінчати всі міфи про "проблему води" для місцевого населення кримського півострова.
Чия земля. Фермери як герої: чому в Україні погано з тваринництвом і чи допоможе ринок землі
В Україні кілька фермерів ризикують займатися тваринництвом. Ще менше беруться за садівництво чи вирощування органічних продуктів. Такий бізнес вимагає багато часу, грошей та довгострокової оренди сільськогосподарських угідь. Чи допоможе ринок землі розвинути непопулярні галузі та як не виснажити українські ґрунти - дивіться у п'ятій серії програми "Чия земля".
Бізнес-план. Як працює коптильня м'яса
Що таке смоукер і чому натуральне копчене м'ясо не може коштувати дешево? Що потрібно знати крафтовим виробникам, щоб досягти успіху - у Бізнес-плані.
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Канонічні. Фільм про шлях до церковної незалежності України
"Канонічні" - фільм журналістів Сакена Аймурзаєва та Олександра Попенка про отримання Україною церковної незалежності. Рік ми слідкували за отриманням томосу та створенням Православної церкви України. І нарешті, представляємо стрічку, яка дає розуміння про кожен крок до автокефалії.
Слідами революції. 20 лютого. Злам
Цей епізод розбирає події, які стали найкривавішими в історії українських протестів. Як і чому після виснажливого протистояння та спроби штурму Майдану силовики розпочали відступ із площі? Хто і чому стріляв як із боку міліції, так і з боку протестувальників? Свідчення учасників та очевидців подій, які досі не озвучувалися, відкривають новий погляд на день, що став переломним в історії Революції гідності.
Юзівська весна. Як ми боролися за Донецьк
"Юзівська весна" - документальний фільм Hromadske. tv про людей, які стали рушійною силою проукраїнського руху в Донецьку напередодні війни. Історія побудована на спогадах учасників і організаторів мітингів за єдність України, які відбувалися в березні - квітні 2014 року у відповідь на радикалізацію проросійських сил і підготовку кримського сценарію на Донбасі.
Д/ф "Миротворці. В горах Сванетії"
Це перша документальна стрічка з циклу фільмів про українських миротворців. Грузинсько-абхазька війна 1993 року. Обстріл міста Сухумі, введення ворожих сил на територію країни, тисячі загиблих та біженців. Єдина країна, яка за лічені дні підготувалася до миротворчої місії, була Україна. 15 вертольотів Мі-8 за добу добралися до Грузії. І те, що вони побачили там, неможливо описати словами.
Зона відчуження Донбас. Фільм-дослідження про загрозу екологічної катастрофи
Підтоплення шахт загрожує Донецьку і сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок азотом і важкими мінералами, зараженням питної води, а отже й захворюваннями - це може статися за 15, 10, а можливо й 5 років. Під загрозою насамперед промислові центри. Екологічними біженцями можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей. Донбас - найбільший індустріальний регіон світу, де триває війна. Досі вдавалося уникнути значних надзвичайних ситуацій - на щастя, обстріли не зачіпили хімпідприємства. Однак руйнівні процеси, що їх спричинило масове закриття і затоплення шахт, уже четвертий рік тривають під землею. Востаннє таке траплялося під час Другої світової. Навіть на вже закритих копальнях повинен працювати водовідлив, але в умовах конфлікту витрачати гроші на це видається невигідним. Часом бракує доступу - дві третини українських вугільних підприємств розташовані на тимчасово окупованій території.
Д/ф "ПТСР. Змінений стан"
"Людина стоїть на мосту Метро та загрожує все підірвати". "Колишній армійець купив ніж і вдарив їм людину". "Чоловік, який підпалив себе, виявився бійцем АТО". За 7 років війни з Росією в Україні з'явилося майже півмільйона ветеранів. За ці ж 7 років новини рясніють повідомленнями про вбивства, підриви гранат і самогубства, які скоюють колишні бійці. А ще після повернення з війни з'являються конфлікти у сім'ї, алкоголізм, наркотики. Лікарі пояснюють: часто причиною цього є змінений психологічний стан. Олексій Бєлько, який "замінував" столичне місто, Дмитро Балабуха, який зарізав людину на зупинці, Микола Нікітенко, що спалив себе на Майдані Незалежності в Києві - всі вони повернулися з війни фізично, але, як сказала мама Дмитра Балабухи, війна досі у них. Як психологічно повернути військових із війни, і чи достатньо робить для цього держава? Про це у фільмі Вікторії Рощиною "ПТСР. Змінений стан".
Чия земля. Скільки українців готові продати землю?
Що відбувається з українською землею, скільки її та у чиїй вона власності? Відповіді на ці питання знайти не так просто. Світовий банк неодноразово закликав Україну навести лад у Державному земельному кадастрі. Адже з настанням ринку землі має бути чітко і прозоро видно, у кого в оренді чи власності знаходиться ділянка. Чи вплине запуск ринку землі на думку громадян щодо продажу сільгосппаїв - дивіться у шостій серії проекту "Чия земля".
Бізнес-план. Човни на підводних крилах
Чи можливе відродження крилатого флоту і наскільки воно рентабельне? Скільки пального споживає "Ракета" та як привабити клієнтів для річкової прогулянки?
Бізнес-план. Сонячні панелі для будинків
Скільки коштують сонячні панелі та як зробити із них бізнес у себе вдома - розповідають енергетичні ентузіасти.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Спадкоємець. Фільм-розслідування
3 листопада 1996 року в Донецьку вбили "найбагатшу людину України" - Євгена Щербаня. На момент вбивства його статки оцінювали приблизно в 500 млн доларів. Компанії Щербаня займалися виробництвом та продажем металу, постачанням газу, нафтопродуктів, будівництвом та фінансовими операціями. Старший син убитого підприємця Євген Щербань-молодший з 2013 року проводить власне розслідування та намагається дізнатися, куди зник спадок батька.
Спецрепортаж. Розкіш та злидні Конча-Заспи. Ексклюзивний спецрепортаж
Територія державних дач у Кончі-Заспі. Тут за триметровим парканом живе президент та майже двісті колишніх чиновників. Володимир Зеленський обіцяє їх виселити. Бо хто вони такі, щоби користуватися державним майном. Дехто з'їхав звідси ще раніше, через високу ціну оренди, яка зросла вдвічі з грудня 2020 року. А дехто завзято не хоче - вісім мешканців Конча-Заспи судяться за право й надалі тут жити. Тому що вклали серце, душу, а головне - великі гроші на будівництво нових будинків на місці старих. Колись вони отримали дачі у найм на 49 років. За умови, що все збудоване ними належить державі, а вкладені кошти будуть списані з орендної плати. Дивіться ексклюзивний спецрепортаж Мар'яни П'єцух із уже звільнених будинків у рамках, як сказав президент, "великого переселення народів".
Віра, Надія, Л... Фільм Коляна Пастико
Надя закохалася вперше в шість років: у подругу старшого брата. Її сестра Віра пережила таке вперше в 15. Коли сестри відкрились одна одній, Віра засмутилася, а Надя зраділа: вони - лесбійки. Ще й близнючки: Віра старша за Надю всього на 20 хвилин. Сьогодні сестри Чернигіни - відомі ЛГБТ-активістки. У новому фільмі Коляна Пастико вони готують перший харківський прайд, а потім ледве евакуйовуються з нього. Віра та Надя відверто розповідають про партнерок, про перший камінг-аут і реакцію батьків, про роботу в ІТ та рідного брата-гомофоба з Росії. Реальна історія, в яку спершу неможливо повірити.
Чим Україна б'є вглиб росії? | Рада Нацбезпеки
Д/ф "Док на прийомі"
Докуметальний фільм про дитячого реаніматолога Дениса Суркова "Док на прийомі".
Дім, милий дім
Особливості життя на окупованих територіях.
Керченські бранці. Історія полонених українських моряків
25 листопада 2018 року біля Керченської протоки у Чорному морі російські військові відкрили вогонь по українських катерах та захопили 24-х членів екіпажу. 9 місяців українців утримували у російських тюрмах, не визнаючи військовополоненими, попри зобов'язання міжнародного трибуналу з морського права негайно відпустити військових. Ми поспілкувалися з рідними моряків, були у російських судах, говорили з адвокатами, військовими, самими військовополоненими та створили реконструкцію подій у протоці. Фільм вироблено в рамках проекту про перехідне правосуддя спільно з Балканською мережею журналістських розслідувань BIRN.
Чия земля. Схеми продажу землі
Тіньовий продаж земель, махінації з паями - незважаючи на мораторій на продаж, сумнівні земельні схеми в Україні працювали роками. Це стало одним із ключових аргументів на користь запровадження цивілізованого ринку. Як можна було обходити закон раніше і чи це зміниться після земельної реформи - дивіться в сьомій серії проекту "Чия земля".
Бізнес-план. Ювелірна справа
Як створюються прикраси зі срібла та скільки коштує робота ювелірного майстра?
Бізнес-план. Осетрова ферма
Як двоє підприємців під Києвом виготовляюь справжню чорну ікру? І що найдорожче в утриманні осетрових - у новому Бізнес-плані.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Центр прийняття рішень 4. В кожну хату - по стволу. Як озброїти всіх українців
16 березня 2014 в Криму був проведений так званий "референдум", в результаті якого Росія анексувала півострів. За даними російського керівництва, начебто, "за" приєднання Криму до РФ проголосували 96,7 % мешканців. Громадське вирішило згадати, як це відбувалось. Дивіться про події того часу у фільмі Наталі Гуменюк та Нікіти Мікєнзіна "Крим, я люблю тебе. Життя після 16 березня 2014".
Крим. Зневоднення. Вода і Крим: правда, яку ховає Росія
Кримськотатарський Ресурсний Центр та Благодійний фонд "Мир і Ко" представляють ексклюзивний документальний фільм "Крим. Зневоднення". Картина підіймає одну з найактуальніших тем сучасності: дефіцит води на півострові, і висвітлює нераціональний підхід російської влади до використання водних ресурсів. Чи потрібна кримчанам вода з Дніпра? Чи дійсно окупанти намагаються вирішити це питання? І кому насправді не вистачає води? Автори фільму запрошують всіх подивитися фільм, аби розвінчати всі міфи про "проблему води" для місцевого населення кримського півострова.
Спецрепортаж. Якщо Росія піде в атаку. Що Україна може протиставити Росії
На півдні України завершуються масштабні навчання "Сі Бриз-2021". Але якщо в Кремлі наважаться на подальшу ескалацію, то цієї демонстративної підтримки буде недостатньо. Тож постає питання, що зможе протиставити Україна Росії у разі повномасштабної агресії? Відповідь - у нашому відео.
Чия земля. Українську землю скуплять іноземці?
Закон про ринок землі супроводжується багатьма страхами. Один із них пов'язаний з іноземцями. Вони нібито скуплять усю землю і вивезуть за кордон. Чи це можливо і що про це думають українці - дивіться у випуску.
Бізнес-план. Як працює квест-кімната
Як написати успішний сценарій для квесту? Скільки потрібно вкласти в бізнес, який продає емоції? Та чому на цьому ринку немає класичної конкуренції?
Бізнес-план. Хто в Україні виготовляє гітари?
Скільки коштує зробити гітару? Хто займається виробництвом музичних інструментів в Україні і чи прибуткова це справа?
Д/ф "Миротворці. В горах Сванетії"
Це перша документальна стрічка з циклу фільмів про українських миротворців. Грузинсько-абхазька війна 1993 року. Обстріл міста Сухумі, введення ворожих сил на територію країни, тисячі загиблих та біженців. Єдина країна, яка за лічені дні підготувалася до миротворчої місії, була Україна. 15 вертольотів Мі-8 за добу добралися до Грузії. І те, що вони побачили там, неможливо описати словами.
Слідами революції. 20 лютого. Злам
Цей епізод розбирає події, які стали найкривавішими в історії українських протестів. Як і чому після виснажливого протистояння та спроби штурму Майдану силовики розпочали відступ із площі? Хто і чому стріляв як із боку міліції, так і з боку протестувальників? Свідчення учасників та очевидців подій, які досі не озвучувалися, відкривають новий погляд на день, що став переломним в історії Революції гідності.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Д/ф "Миротворці. В горах Сванетії"
Це перша документальна стрічка з циклу фільмів про українських миротворців. Грузинсько-абхазька війна 1993 року. Обстріл міста Сухумі, введення ворожих сил на територію країни, тисячі загиблих та біженців. Єдина країна, яка за лічені дні підготувалася до миротворчої місії, була Україна. 15 вертольотів Мі-8 за добу добралися до Грузії. І те, що вони побачили там, неможливо описати словами.
Д/ф "Брати по зброї"
Короткі історії з Україно-російської війни зібрані трьома волонтерами, які понад п'ять років їздять по всій лінії фронту з гуманітарними вантажами. Життя українських бійців "на нулі", розмови з мешканцями "сірої зони", військові сутички, жарти, похорони, дорожні пригоди та обстріли - це все складається в єдину мандрівку до іншого світу, світу війни.
Віра, Надія, Л... Фільм Коляна Пастико
Надя закохалася вперше в шість років: у подругу старшого брата. Її сестра Віра пережила таке вперше в 15. Коли сестри відкрились одна одній, Віра засмутилася, а Надя зраділа: вони - лесбійки. Ще й близнючки: Віра старша за Надю всього на 20 хвилин. Сьогодні сестри Чернигіни - відомі ЛГБТ-активістки. У новому фільмі Коляна Пастико вони готують перший харківський прайд, а потім ледве евакуйовуються з нього. Віра та Надя відверто розповідають про партнерок, про перший камінг-аут і реакцію батьків, про роботу в ІТ та рідного брата-гомофоба з Росії. Реальна історія, в яку спершу неможливо повірити.
Чия земля. Що дасть земельна реформа? Підсумки
Вперше за часи незалежності українці можуть продавати та купувати сільськогосподарську землю. Досі люди не мали змоги вільно розпоряджатися своїми паями. Максимум передавати в довгострокову оренду, часто на десятки років. Із сумнівною вигодою для себе. У нашому проекті ми показували різні думки щодо земельної реформи. Сьогодні підсумуємо те, в чому розібралися.
Бізнес-план. Кафе на деревах "Шпаківня"
"Шпаківня" - це концептуальне кафе на деревах, на Трухановому острові. Це територія, вільна від алкоголю та тютюну. Як молодому подружжю вдалося його відкрити та розвивати - дивіться у програмі "Бізнес-план".
Бізнес-план. Як працює веломайстерня-кафе Lifecycle
Київ велосипедний - таке майбутнє для рідного міста бачать і наближають власники кафе-веломайстерні-веломагазину lifecycle. Подружжя Хворостенко відкрило заклад, де раді всім, хто крутить педалі. Як просувати бізнес пов'язаний із велосипедами у тотально автомобільному місті розповідаємо у Бізнес-плані.
Чия земля. Яка буде ціна землі за гектар? Названо ціну для продажу після відкриття ринку землі
"Землю розпродують", "паї скуплять олігархи та іноземці", "селяни залишаться без землі", - усе це неодноразово можна було почути з екранів телевізорів. Що ж таке земельна реформа, чому земля для українців настільки важлива і як діятиме ринок землі, - про все це дивіться у першій серії документального циклу "Чия земля". Напередодні впровадження ринку землі журналісти hromadske показують думку простих людей та розбираються у питаннях земельної реформи.
Загальнонаціональна хвилина мовчання
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Спадкоємець. Фільм-розслідування
3 листопада 1996 року в Донецьку вбили "найбагатшу людину України" - Євгена Щербаня. На момент вбивства його статки оцінювали приблизно в 500 млн доларів. Компанії Щербаня займалися виробництвом та продажем металу, постачанням газу, нафтопродуктів, будівництвом та фінансовими операціями. Старший син убитого підприємця Євген Щербань-молодший з 2013 року проводить власне розслідування та намагається дізнатися, куди зник спадок батька.
Д/ф "Док на прийомі"
Докуметальний фільм про дитячого реаніматолога Дениса Суркова "Док на прийомі".
Зона відчуження Донбас. Фільм-дослідження про загрозу екологічної катастрофи
Підтоплення шахт загрожує Донецьку і сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок азотом і важкими мінералами, зараженням питної води, а отже й захворюваннями - це може статися за 15, 10, а можливо й 5 років. Під загрозою насамперед промислові центри. Екологічними біженцями можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей. Донбас - найбільший індустріальний регіон світу, де триває війна. Досі вдавалося уникнути значних надзвичайних ситуацій - на щастя, обстріли не зачіпили хімпідприємства. Однак руйнівні процеси, що їх спричинило масове закриття і затоплення шахт, уже четвертий рік тривають під землею. Востаннє таке траплялося під час Другої світової. Навіть на вже закритих копальнях повинен працювати водовідлив, але в умовах конфлікту витрачати гроші на це видається невигідним. Часом бракує доступу - дві третини українських вугільних підприємств розташовані на тимчасово окупованій території.
Зуб, сто тисяч і перехідне правосуддя. Історія політв'язня Літвінова
Якось журналістка Громадського Настя Станко випадково дізналась, що український політв'язень Сергій Літвінов, якого в Росії засудили до 8,6 років ув'язнення за сфабрикованими звинуваченнями, п'ятий місяць сидить в українській тюрмі. За тією самою статтею, за якою його засудили в Росії. Це здалось журналістці абсурдним, і вона навіть спочатку не могла повірити, що це правда. Тому з'їздила в харківську колонію і справді знайшла там засудженого Літвінова. Він розповів деталі та пояснив, що не розуміє, що робить в українській тюрмі. Але абсурдною ситуація виглядала і далі - коли інтерв'ю з Літвіновим вийшло, український Мін'юст і деякі правозахисники звинуватили журналістку, що вона оприлюднила місцезнаходження політв'язня. Як так сталось, що Літвінов відсидів як в Росії так і в Україні, таки вийшов на волю, та до чого тут історія про хворий зуб, сто тисяч і перехідне правосуддя? Чому все це нагадує сюжет українського вестерну або детективу? Та чому нас зрештою вчить ця історія? Проста відповідь: вона нас вчить тому, що життя бентежне, справедливість відносна, а любов не вічна. Детальну відповідь - дивіться в матеріалі. Фільм вироблено в рамках проекту про перехідне правосуддя спільно з Балканською мережею журналістських розслідувань BIRN.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Чия земля. Земельна реформа. Що це і для кого
"Землю розпродують", "паї скуплять олігархи та іноземці", "селяни залишаться без землі", - усе це неодноразово можна було почути з екранів телевізорів. Що ж таке земельна реформа, чому земля для українців настільки важлива і як діятиме ринок землі, - про все це дивіться у першій серії документального циклу "Чия земля". Напередодні впровадження ринку землі журналісти hromadske показують думку простих людей та розбираються у питаннях земельної реформи.
Бізнес-план. Як відкрити міні-пекарню
Чи можна заробити на виробництві та продажу хліба в Україні? Як відкрити свою пекарню, скільки це коштує і на який прибуток розраховувати? Розповідають засновники пекарні Chef Bakery.
Бізнес-план. Мода на етноодяг
Який етнічний одяг ніколи не вийде з моди? Що робити виробникам вбрання з українськими мотивами, якщо на них впаде попит? І як відновлюючи раритетні сорочки, побудувати успішну справу? Про все це в історіях підприємців у проекті "Бізнес-план".
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Крим, я люблю тебе. Життя після 16 березня 2014
16 березня 2014 в Криму був проведений так званий "референдум", в результаті якого Росія анексувала півострів. За даними російського керівництва, начебто, "за" приєднання Криму до РФ проголосували 96,7 % мешканців. Громадське вирішило згадати, як це відбувалось. Дивіться про події того часу у фільмі Наталі Гуменюк та Нікіти Мікєнзіна "Крим, я люблю тебе. Життя після 16 березня 2014".
Спецрепортаж. Гра у флот. Чи поверне Україна своє море до 2035 року?
Сьогодні український флот складається всього лише з 18 кораблів, 14 з яких є катерами. Президент Зеленський запевняє, що до 2035-го Україна отримає повноцінний флот. Та наскільки це реально, з огляду на стан українського суднобудування? Дивіться у репортажі Івана Бухтіяров і Михайла Мєщерінова.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Слідами революції. 20 лютого. Злам
Цей епізод розбирає події, які стали найкривавішими в історії українських протестів. Як і чому після виснажливого протистояння та спроби штурму Майдану силовики розпочали відступ із площі? Хто і чому стріляв як із боку міліції, так і з боку протестувальників? Свідчення учасників та очевидців подій, які досі не озвучувалися, відкривають новий погляд на день, що став переломним в історії Революції гідності.
Чия земля. Яка буде ціна землі за гектар? Названо ціну для продажу після відкриття ринку землі
"Землю розпродують", "паї скуплять олігархи та іноземці", "селяни залишаться без землі", - усе це неодноразово можна було почути з екранів телевізорів. Що ж таке земельна реформа, чому земля для українців настільки важлива і як діятиме ринок землі, - про все це дивіться у першій серії документального циклу "Чия земля". Напередодні впровадження ринку землі журналісти hromadske показують думку простих людей та розбираються у питаннях земельної реформи.
Бізнес-план. Шити міські рюкзаки
Як засновник бренду GUD Ігор Гудзь вирішив виготовляти рюкзаки і підкорювати з ними не лише український, а й американський ринок - у новому випуску Бізнес-плану.
Бізнес-план. Карпатський іван-чай
Хто і як в Україні виготовляє травяні чаї? Як невеликому виробникові потрапити на полиці магазинів? Дивіться у новому Бізнес-плані.
Наслідки теракту на Каховській ГЕС. Центр прийняття рішень
Чи зупинить підрив ГЕС контрнаступ. Рада Нацбезпеки
Рада нацбезпеки. А10, F15, F16 - які літаки отримає Україна